Tuesday, January 13, 2015

Так чи страшно запізнення?

Іноді обставини виявляються сильнішими бажання потрапити на співбесіду вчасно. Які можуть бути наслідки, і як при цьому зміниться ставлення роботодавця до вас?

Непередбачених причин для запізнення може бути безліч: застрягли в ліфті, пробки на дорозі, втрачені ключі і т.п. Багато чинники не піддаються контролю, як би ретельно ми всі не планували. Щоб запізнення автоматично не перетворилося на відмову потрібно обов'язково попередити про це менеджера з персоналу або іншого представника компанії, з яким у вас призначена зустріч. При цьому ви можете домовитися, як краще вчинити - зрушити час зустрічі або ж перенести її на інший день.

Ні в якому разі не залишайте своє запізнення без попередження або коментарів - в цьому випадку ви будете виглядати безвідповідальним, і роботодавець буде заочно налаштований проти вас. Тому, якщо у вас не було можливості повідомити менеджеру з персоналу, що ви затримуєтеся, слід вибачитися і пояснити причину, навіть якщо вам не зададуть цього питання в прямій формі.

Якщо ви все зробите коректно, то проблем виникнути не повинно. Таким чином ви покажете свою зацікавленість у посаді і повагу до роботи і часу менеджера з персоналу.

Бувають і зворотні ситуації - ви приходите вчасно, а от рекрутер спізнюється або ж не може знайти на вас час. Всі ми люди, і всі можемо опинитися в полоні обставин. Якщо у вас щільний графік або слідом буде ще одне співбесіду, то потрібно вирішити на скільки важлива для вас саме ця вакансія. І залежно від цього, продовжити очікувати співбесіду або на місці перенести його на інший час або день.

Звичайно, краще постаратися не спізнюватися , але неможливо передбачити все. Тому потрібно постаратися максимально знизити цю ймовірність.

    Не забувайте заздалегідь визначитися, що ви надягнете, щоб ваша улюблена сорочка раптово не опинилася з плямою.
    Ретельно вивчіть місце співбесіди - де саме знаходиться офіс, як до нього найкраще добратися, скільки це займе часу.
    Не беріться за якусь справу перед зустріччю, якщо не впевнені, що зможете впоратися з ним вчасно.
    Завжди додавайте трохи часу на проблеми з транспортом і потенційні проблеми в дорозі - краще прогулятися зайві 20-30 хвилин біля офісу компанії перед співбесідою, ніж спізнитися.

Впевненість - важливий фактор при працевлаштуванні

Щоб добре презентувати себе роботодавцю потрібно не просто володіти необхідними навичками, а й мати впевненість у своїх силах, досягнення та значущості досвіду.

Щоб бути впевненим у своїх силах потрібна позитивна оцінка власних навичок і здібностей, яких достатньо для досягнення вашої головної мети - успішного працевлаштування.

Зробіть список зі своїх навичок і досягнень, на який зможете зробити упор в резюме і на співбесіді. Для цього:

    Запишіть на аркуші паперу всі обов'язки та функції, які ви виконували за всю свою трудову діяльність.
    Кожен пункт доповніть успіхами і досягненнями: що у вас найкраще виходило, де ви домоглися найбільшого успіху і т.п.
    Кожному своєму навику знайдіть приклади ефективного використання.
    Постарайтеся змоделювати ситуації, з якими ви б могли впоратися за допомогою них.

Завдяки цьому ви зможете зрозуміти на які якості слід робити упор, і, головне, що ви самі будете в цьому впевнені.


Відгукуйтеся на вакансії, які відповідають вашому рівню. Ви повинні бути точно впевнені, що впораєтеся і повинні передати цю впевненість потенційному роботодавцю.

Врахуйте, що всі люди реагують на невербальні сигнали: ваш мова тіла і невпевненість у голосі можуть знизити вашу ціну як професіонала. Тому важливо заздалегідь опрацювати всі деталі, відрепетирувати мови і доводи. Навчіться правильно розповідати про себе - навичка самопрезентації дуже важливий. Цим ви розташуйте інтерв'юера до себе.

Розшифровуємо оголошення про вакансії

Прикро витрачати час на вакансію, яка, як з'ясовується на співбесіді, не підходить вам за рівнем зарплати, обов'язків або умовами праці. Як дізнатися, що насправді пропонували в оголошенні?

Вміння аналізувати - дуже важливе при пошуку роботи. З його допомогою можна знайти відповідну саме для вас роботу, знизити всілякі ризики і не потрапити в пастку марних очікувань. Сайт підготував кілька порад, які допоможуть зрозуміти, що ж саме роботодавець хоче від кандидатів і, що він насправді може їм запропонувати .
Освіта і вік

Якщо роботодавець вказує вікові переваги в оголошенні про вакансію, то слід зіставити їх з рівнем посади. Наприклад, якщо у вакансії спеціаліста або керівника проекту вказується вік 20-35 років, то швидше за все компанії потрібен співробітник, який буде багато працювати за скромну плату. Пояснюється це тим, що вік випускника ВНЗ становить 21-23 роки, а в 20 років неможливо мати вищої освіти і великого досвіду роботи, але його готові найняти. Відповідно, якщо у вас за плечима 5-10 років досвіду, то ця посада буде для вас недостатньо цікавою і прибутковою - вас не влаштує ні навантаження, ні умови роботи. Також цей приклад працює у випадку, якщо на посаду готові взяти студента чи влаштує відсутність вищої освіти, але не вказані вікові рамки.
Досвід і навички

Якщо в необхідних навичках для вакансії системного адміністратора вказано також знання PHP, HTML, CSS, графічних редакторів, то неважко здогадатися, що компанії потрібен співробітник «все в одному», і доведеться виконувати не тільки свої прямі обов'язки.

Також варто замислитися, якщо перелік навичок занадто короткий або, навпаки, довгий, але пропонується низька зарплата або зовсім не вказується в явному вигляді. У першому випадку роботодавцю потрібно будь-який співробітник, готовий виконувати нескладну і часто нудну роботу за невелику плату. У другому випадку компанія буде вичавлювати з співробітника всі соки, мало даючи взамін. На превеликий списку вимог повинні додаватися хороші умови і гідна заробітна плата.
Зарплата

Коли роботодавець вказує зарплатну вилку, наприклад 3000-5000 грн., В більшості випадків, на жаль, ви отримаєте мінімальне значення. Подальше зростання зарплати вам будуть обіцяти після випробувального терміну, після року роботи і т.п. Враховуйте це при відгуках на вакансії. Якщо вас влаштовує нижня планка, то обов'язково обговоріть умови підвищення зарплати. З особливим увагу поставтеся до великої різниці в діапазоні зарплат, наприклад 3000-10000 грн., І просто неправдоподібно великим сумам - це можуть бути шахраї .
Обов'язки

Оцінюйте кількість обов'язків, заявлених роботодавцем, та їх відповідність посаді. Чи влаштує вас, як менеджера з персоналу, «розбір вхідної кореспонденції начальника» і «відповіді на вхідні дзвінки в компанію»?
Особисті якості

Не думайте, що перерахування особистих якостей - стандартний пункт, який нічого не значить. Якщо кандидат повинен бути «пунктуальним», «відповідальним», «легко учнем», то компанія шукає спокійного не надто амбітного співробітника, який буде просто виконувати свої обов'язки, що не зовсім підійде кар'єристам. Отже такі вимоги, як «амбітність», «стресостійкість», «націленість на результат» теж не порожні слова.


У статті не розглянуті абсолютно всі приклади, але на основі перерахованих вище пунктів ви можете робити власні висновки. І не забувайте уточнювати у роботодавця по телефону або електронною поштою всі ваші запитання перед тим, як йти на співбесіду і тим більше погоджуватися на посаду.

Правила самопрезентації

Багато претендентів бояться співбесід. Це дійсно дуже важливий момент у процесі пошуку роботи. Також це відмінний шанс продемонструвати свої найкращі якості і справити позитивне враження.

Сайт підготував прості правила самопрезентації, які допоможуть вам грамотно заявити про себе і задати правильний тон бесіді з інтерв'юером.
Ім'я

Починаючи будь-яку розмову обов'язково представляйтесь, інтерв'юер повинен добре вас запам'ятати. Також як і ви повинні добре запам'ятати його ім'я. Психологами встановлено, що найприємнішим словом для людини є її власне ім'я. Тому, якщо ви хочете справити хороше враження, показати свою зацікавленість і дружелюбність, частіше звертайтеся до співрозмовника по імені. Зрозуміло, це має бути доречно - не слід починати кожне речення з імені інтерв'юера.
Імідж

Одяг не повинна ставати основною метою, але потрібно приділити їй достатньо уваги. Насамперед вона повинна відповідати культурі компанії, в яку ви приходите. Важливо знайти для себе золоту середину між строгим стилем і незабутнім. Ви не повинні залишатися безликими, але і не дуже виділятися, інакше інтерв'юер запам'ятає тільки ваш одяг, а не особисто вас.
Мова тіла

Не забувайте про правильне використання мови тіла. Намагайтеся уникати закритих поз - не схрещуються під час бесіди руки або ноги, не ховайте руки в кишені, чи не займайте чуже особистий простір, ведіть себе спокійно і стримано. Читайте про це докладніше в статті « Мова тіла говорить багато про що ».
Слово

Свою промову слід продумати заздалегідь, підготуватися до типових питань. Не використовуйте жаргонні слова, сленг і слідкуйте за словами-паразитами. Якщо ви розмовляєте з менеджером з персоналу, то постарайтеся використовувати якомога менше професійних термінів, що будуть мало зрозумілі. Ваша мета - донести суть, а не пустити пил в очі.
Негативні висловлювання

Ви задаєте тон бесіди, використовуючи позитивні або негативні висловлювання. Наприклад, розповідаючи про володіння англійською мовою, можна сказати, що ви знаєте його не так на високому рівні і не закінчили додаткові курси, після вивчення його в університеті. А можна сказати, що ви володієте англійською на рівні pre-intermediate, вивчали його в університеті і відвідували додаткові курси. Сама суть не змінилася, але змінилося сприйняття цієї інформації.
Частка «не»

Не завжди можна повністю позбавитися від частки «не». У цьому випадку для створення позитивного образу використовуються «Я-висловлювання». Наприклад, замість фрази «Ви мене неправильно зрозуміли» краще сказати «Напевно, я не зовсім правильно пояснив». Перша фраза може викликати негатив і рахуватися докором у бік інтерв'юера. Тому важливо пом'якшувати такі ситуації.

Оптимізуємо резюме: 10 простих порад

У складанні ефективного резюме немає нічого складного. У більшості випадків достатньо лише позбутися зайвої інформації, але існують і інші важливі моменти.

1. Резюме має відповідати тій спеціалізації, в якій ви хочете розвиватися в поточний момент. Наприклад, якщо ви шукаєте роботу в сфері продажів, то не варто акцентувати увагу на свій досвід роботи системним адміністратором. В першу чергу вкажіть останню посаду актуальною для вас сфери.

2. Перелік особистих якостей таких як «цілеспрямований», «відповідальний», «пунктуальний» та ін. Не сприймається всерйоз роботодавцем. Це надто абстрактно і шаблонно. Посилити цю частину резюме можна завдяки переліком ваших публікацій у пресі, наприклад, або іншими особистими досягненнями, які можна вивчити.

3. Уточнюйте навички володіння іноземними мовами. Наприклад, «англійська - розмовна, з досвідом ділового листування» або «німецька - розмовна зі словником», а не просто «німецька - середній». Завдяки цьому ви покажете свій професіоналізм або заощадите як час рекрутера, так і своє, якщо спочатку не підходите по цьому параметру.

4. Резюме повинно точно відповідати посаді, на яку ви претендуєте. Якщо ви можете працювати і системним адміністратором і програмістом, і вам не важливо за якою з цих спеціальностей працювати, то краще скласти два різних резюме, а не писати в заголовку «системний адміністратор, програміст».

5. Резюме має містити ключові слова, за якими його легко можна буде знайти. Вони повинні точно відповідати сфері вашої діяльності і посади, на яку ви розраховуєте. Наприклад: «продукти харчування», «програміст 1С», «продажу» та ін.

6. Професійні досягнення описуйте за допомогою цифр і фактів . На скільки відсотків вам вдалося збільшити обсяг продажів? Скільки проектів ви успішно завершили? Подібні цифри дозволять вам вигідно виділитися серед інших претендентів.

7. Відправляючи резюме безпосередньо роботодавцю не використовуйте формати файлів, для перегляду яких потрібні додаткові зусилля або програмне забезпечення. Наприклад, не варто відправляти резюме в RAR або ZIP архівах, у форматі PDF. Окремо варто відзначити формат популярного офісного додатка Microsoft Word - не варто відправляти резюме з розширенням DOCX, так як не у всіх HR-менеджерів встановлена нова версія цієї програми і відкриття цього документа сильно ускладниться. Зберігайте ваше резюме в звичному форматі DOC - такі документи можна без проблем переглядати як в нових, так і старих версіях Word'a, а DOCX - тільки в нових.

8. Якщо ви вирішили прикріпити до резюме фотографію, то поставтеся до її вибору дуже ретельно. Домашні фотографії, знімки з відпочинку або новорічного корпоративу залиште в особистому архіві. Прочитайте про це докладніше в статті « Як повинна виглядати фотографія в резюме ».

9. При розгляді великої кількості резюме менеджер по персоналу з більшою ймовірністю уважніше розгляне добре структуровані резюме. Розділяйте його на смислові частини, використовуйте списки, резюме має бути інформативною, але в теж час коротким. Пам'ятайте, що з вашим резюме повинно бути зручно працювати.

10. Завжди перевіряйте резюме на помилки і неточності. Поставте себе на місце менеджера з персоналу, переконайтеся, що резюме логічно, легко читається, не містить зайвої інформації і може відповісти на питання «Чому саме цей кандидат підходить на вакансію?».

Як шукати роботу, якщо ви працевлаштовані

Багато претендентів шукають роботу, перебуваючи працевлаштованими. Такий підхід зручний і вигідний в багатьох сенсах, але і володіє рядом нюансів.

Згідно з опитуванням, проведеним Сайт , 40% претендентів перебувають у пошуку роботи, будучи працевлаштованими. Що не дивно - людина завжди намагається знайти для себе найкраще. Такий пошук роботи більш комфортний, але і не позбавлений нюансів, які слід враховувати.
Тимчасові обмеження

Потрібно враховувати, що вільного часу у вас не так багато, як хотілося б. Тому потрібно ретельніше планувати всі зустрічі і співбесіди, підбирати оптимальний час. Якщо ваша робота передбачає постійне перебування в офісі, то з кожним разом відпрошуватися буде все складніше. Від вас буде потрібно більш відповідально підходити до вибору зустрічей, вибираючи тільки найцікавіші для вас пропозиції, намагатися домовлятися про співбесіди на раніше ранок, вечір чи обід, підбирати вагомі приводи, щоб відпроситися з роботи. Деякі компанії дають тестові завдання кандидатам - погоджуйте час їх виконання з урахуванням своєї зайнятості.
Спокій

Які б у вас не були проблеми на поточній роботі, невідкладні справи, важливі проекти та ін. Потрібно забути про них на час спілкування з потенційним роботодавцем. Перемкніть свою увагу на нові перспективи, а не думайте як би скоріше повернутися в офіс. А після обов'язково не забудьте переключитися назад на поточну роботу.
«За» і «проти»

Ви можете дозволити більшу впевненість у собі під час співбесіди, якщо у вас вже є робота. Це дозволить знайти кращу пропозицію як за умовами праці, так і за розміром заробітної плати. Порівняйте можливе місце роботи з поточним, випишіть всі плюси і мінуси - це допоможе вам визначитися.
Секрет

Краще не поширюватися про те, що ви перебуваєте в пошуку. Намагайтеся тримати це в таємниці: не говоріть про це своїм колегам, обережніше розмовляйте по телефону на робочому місці, не пишіть про це в соціальних мережах або своєму персональному блозі. Чутки можуть розходитися дуже швидко, а керівництво завжди негативно ставиться до таких співробітників. Ви ж не хочете втратити роботу, не встигнувши знайти нову?
Електронна пошта

Не варто спілкуватися з потенційними роботодавцями, використовуючи корпоративну електронну пошту. Пам'ятайте, що всі переписки, які проходять через корпоративний адреса, належать компанії і, мало того, що керівництво може переглядати ваші листи, при звільненні ви втратите весь вміст своєї поштової скриньки. До того ж з боку потенційного роботодавця це виглядає не професійно. Використовуйте для цього тільки особисту пошту. Не забувайте про те, що адреса особистої електронної пошти повинен бути відповідним, прочитати про це можна в статті « 7 способів зробити резюме непрофесійним ».
Комерційна таємниця

Швидше за все ви будете влаштовуватися в компанію з тієї ж сфери, можливо, до прямих конкурентів. Не варто відразу розкривати всю внутрішню кухню, розповідати про поточні проекти та плани. Адже, що вам завадить зробити також і в наступний раз? Жоден роботодавець подібного не захоче. Вас можуть подякувати за таку інформацію, але посада ви навряд чи отримаєте. Якщо сам інтерв'юер запитує про це, то розповідайте тільки про свою роль - що особисто зробили ви і чого домоглися, але не більше.

4 фрази, які краще не говорити керівництву

Для комфортної роботи важлива не тільки сприятлива атмосфера в колективі, але й нормальні відносини з начальством, які ненавмисне можна легко зіпсувати.

Зверніть увагу на фрази, які з дуже великою ймовірністю налаштують керівника проти вас.
Це не моя робота

У будь-якому бізнесі бувають завдання, які вимагають швидкого рішення, і в певний момент може банально не вистачити рук. Оклад співробітників безпосередньо залежить від успіху компанії, тому начальство дуже негативно ставиться до відмов виконувати завдання, які безпосередньо не прописані в посадових обов'язках співробітника. Якщо у вас є можливість щось зробити, то краще це зробити, а не викликати невдоволення керівництва. Або ж надати конструктивний аргумент чому це краще доручити іншому співробітникові, але не говорити, що це не ваша робота.
Це не моя вина

Будь-який роботодавець цінує в співробітниках вміння брати на себе відповідальність. Навіть якщо ви дійсно не винні, краще допомогти розібратися в ситуації, ніж просто відмовлятися.
Я не можу працювати з Васею

Питання особистої неприязні дуже рідко хвилюють керівництво. Робота є робота, і її потрібно виконувати, а з взаємовідносинами з іншими співробітниками краще постаратися розібратися самостійно.
Це неможливо

Не можна відразу говорити, що завдання нездійсненне. Навіть якщо ви в цьому повністю впевнені краще добре проаналізувати задачу, виявити труднощі на шляху її вирішення і конструктивно надати всю інформацію начальству.

Як прискорити пошук роботи

Тривалий пошук роботи ще не означає, що здобувач поганий. Насамперед це залежить від безлічі зовнішніх факторів, які не можна контролювати. Але все ж цей процес можна прискорити.

Нечасто виходить влаштуватися на нову роботу за досить короткий термін. Здобувачеві потрібно пройти багато етапів: скласти резюме, відправити його на оголошення про вакансії, розпитати друзів і знайомих про можливі варіанти, відвідати безліч співбесід, очікувати результатів відбору, які можуть затягнутися на тривалий термін і проходити в кілька етапів, і нарешті прийняти важливе рішення. Найчастіше все відбувається саме так, звичайно, бувають і винятки. Тривалість багатьох етапів не залежить від самого претендента, але є певні дії, які можуть прискорити цей процес.
Слідкуйте за ринком праці

Роботу можна шукати навіть тоді, коли міняти її не збираєшся. Цікавтеся у знайомих про відкриті місцях в їхніх компаніях, переглядайте сайти з працевлаштування на предмет цікавих пропозицій, завжди тримайте своє резюме в актуальному стані. Також можна час від часу відвідувати співбесіди, щоб не втратити хватку. Можливо, вам попадеться відмінна пропозиція. І якщо трапитися так, що вам терміново знадобиться робота - у вас вже будуть під рукою готові варіанти.
Коло спілкування

Часто роботу знаходять за допомогою знайомих. Намагайтеся тримати контакт з людьми зі сфери вашої професійної діяльності, розширюйте коло спілкування.
Масштаб пошуку

Намагайтеся шукати роботу всіма можливими способами: через знайомих, за допомогою сайтів з працевлаштування, спеціалізованих друкованих видань, переглядайте сайти цікавих вам компаній на предмет відкритих вакансій, навіть якщо відкритих вакансій в компанії немає запропонуйте їм свою кандидатуру, можливо, ви їх зацікавите і т. п.


Дуже важливо не робити ставку лише на одну вакансію. Процес ухвалення рішення може дуже сильно затягнутися. Навіть якщо ви повністю впевнені, що отримаєте посаду, завжди є шанс, що все піде не за планом, і вам знову доведеться починати все з початку.

Враховуйте, що чим вище бажана посада, тим довше буде тривати пошук роботи. Не варто при цьому зневірятися і опускати руки.

Завищені вимоги можуть ускладнити пошук роботи, але це зовсім не означає, що потрібно погоджуватися на все підряд і сильно знижувати свою вартість - некваліфіковану роботу можна знайти і за пару днів, але хіба вас це влаштує? Корегуйте свої вимоги залежно від стан ринку праці, його попиту і пропозицій. Наприклад, за допомогою статистики зарплат , де ви можете дізнатися середню зарплату по регіонам у різних сферах, динаміку її змін, кількість вакансій і резюме.

Брехня в резюме і на співбесіді

Всім відомо, що брехати - недобре. Але іноді обставини складаються таким чином, що у претендента з'являється така потреба. Виникає питання - чи всі засоби хороші при працевлаштуванні?

Згідно з опитуванням, проведеним Сайт , 50-ти відсоткам здобувачів доводилося говорити неправду на співбесіді. Чому ж так відбувається, і до чого це може призвести?

Дана стаття не закликає брехати роботодавцю і не виправдовує це, в ній лише розглянуті 4 основні види брехні, їх причини та можливі наслідки.
Досвід роботи

Іноді здобувачі дозволяють собі прибрати кілька місць роботи з резюме, приписати зайві обов'язки і заслуги, особливо, якщо це неможливо перевірити. Для здобувача це може здаватися нешкідливим - можливо, він упевнений, що домігся б цих результатів, якби йому дали шанс, або він надзвичайно впевнений у своїх силах і знає, що не підведе. Замовчування досвіду роботи, який може не вписуватися в поточні кар'єрні плани, звичайно, дає свої плюси, і багато хто не вважають це за брехню. Однак, варто враховувати, що замовчування є такою ж неправдою, хіба що більш нешкідливою.

Розкусити такого обманщика дуже складно. Але якщо він виявиться занадто самовпевненим, то результати його роботи будуть говорити самі за себе. Влаштувавшись на роботу потрібно ще й залишитися на ній. А постійні стрибки з місця на місце не йдуть на користь нікому.
Навички

Часто претенденти брешуть про свої навички, вважаючи, що вимоги до кандидатів надто завищені без вагомих причин. Такий вид обману виявляється набагато простіше. Але іноді через неуважність, довірливості або брак часу роботодавець не перевіряє достовірність вказаних навичок. І якщо вони дійсно не дуже потрібні в роботі, здобувач успішно працевлаштовується і працює. Але якщо певні вимоги були вказані не даремно, то неминуче виникнуть проблеми, і швидше за все кандидат просто не пройде випробувальний термін. Так що, якщо працювати доведеться в основному з комп'ютером, то не слід говорити, що ви «просунутий користувач», а якщо компанія працює із зарубіжними партнерами - «відмінні знання англійської мови», якщо це не так.
Мотивація

Здобувачі часто говорять неправду, відповідаючи на поширений питання «Чому ви хочете працювати в нашій компанії?». Адже, роботодавець з більшою ймовірністю прийме на роботу співробітника, який зацікавлений у розвитку своїх професійних якостей разом з досягненням успіху компанії, ніж у власному комфорті і добробуті. Але зрозуміло, що будь-якій людині приємніше займатися тим, що йому подобається. Тому важливо постаратися знайти роботу, яку ви полюбите , тоді і брехати про свою мотивацію не доведеться.
Велика перерва в стажі

Багатьох роботодавців бентежить велика перерва в роботі. Але як пояснити потенційному роботодавцю, що у вас, наприклад, було жахливе керівництво на попередньому місці, а пошук нового місця зайняв занадто багато часу? Багато претендентів воліють брехати. Якщо кандидат - хороший фахівець, і подібна брехня не завдасть компанії ніякої шкоди, а лише позбавить від зайвих запитань і побоювань - брехня може бути виправдана. Але і конструктивна правда теж нікому не зашкодить. Детальніше про це можна прочитати в статті « Як пояснити велику перерву в стажі ».


Балансуючи між відвертим обманом, замовчуванням і нешкідливою брехнею важливо знайти золоту середину. Перш за все потрібно бути впевненими в собі, впевненими, що ви не завдасте нікому шкоди, в тому числі і собі, і, звичайно, зберігати людське обличчя. Якщо у вас є можливість говорити тільки правду - краще так і робити.

Як пояснити велику перерву в стажі

Безперервність стажу - обов'язкова складова образу ідеального співробітника. Але якщо у вас була перерва в роботі, як обгрунтувати це потенційному роботодавцю, щоб отримати посаду?

Якщо ви вирішили зробити перерву у своїй професійній діяльності, то будь-яка причина для вас - поважна. Але для роботодавця ваш досвід вже матиме менше значення, адже за період «простою» ви могли погіршити або втратити професійні навички. Роботодавцю потрібно знати, що за цей період ви не тільки їх не втратили, а придбали нові й підвищили свою кваліфікацію. Важливіше пояснити не чому ви на час звільнилися, а що зробили, щоб повернутися.

Якщо у вас була велика перерва, від чотирьох місяців, то його потрібно аргументувати. Розглянемо основні причини, з яких стаж може бути перерваний, і рекомендації, як пояснити їх роботодавцю.
Особисті обставини

Узагальнене визначення «за сімейними обставинами» не викликає у роботодавця довіри, оскільки не говорить нічого конкретно. Навіть у трудоголіків і строгих керівників бувають проблеми зі здоров'ям, є родичі, які хворіють і потребують догляду. Такі дійсно поважні причини можуть навіть сприяти встановленню контакту.

За цих обставин важливо використовувати будь-яку можливість підвищення своїх професійних навичок.
Труднощі з пошуком роботи

Можна втратити роботу з різних причин, це не завжди залежить від самої людини, і буває, що швидко знайти нову не виходить. Головне, щоб цей час не пройшло дарма - потрібно тримати себе у формі , виконувати віддалену роботу, напрацьовувати портфоліо, відвідувати професійні курси і т.п. Так ви зможете переконати роботодавця, що ні вибули з робочого процесу, перебуваєте в курсі останніх новин вашої сфери, що не розгубили свої навички і процес вашої адаптації на новому місці буде такою ж, як і у будь-якого іншого фахівця.
Навчання

У молодих фахівців і студентів навчання - природна причина перерви в роботі. У цьому випадку у HR-менеджера не повинно бути жодних питань. Але бувають випадки, коли відбувся у якійсь сфері фахівець, вирішує продовжити навчання, щоб підвищити кваліфікацію або змінити сферу діяльності. У цій ситуації варто акцентувати увагу на тому, що ви вивчали і, що з цього винесли. Перед пошуком роботи присвятіть якийсь час ознайомлення з поточною ситуацією в сфері, в якій збираєтеся працювати, щоб довести роботодавцю, що ви повністю готові.
Власний бізнес

У цьому випадку не завжди хочеться зізнаватися на що було витрачено час. Якщо причиною тривалої перерви був власний проект, то роботодавець може поставитися до цього не дуже добре. Це може навести на думку, що у вас не вистачило професійних або особистих якостей, щоб реалізувати свою справу. До того ж, роботодавець може подумати, що людина, що працювала на себе, відвик підкорятися. Ви повинні повністю спростувати ці побоювання і сконцентруватися на досвіді, який у результаті був отриманий, і як ви зможете його застосувати. Можливо, вам доведеться знизити свої зарплатні очікування, щоб знову закріпитися на ринку праці.

Чи завжди відмову - остаточне рішення?

Рішення з боку роботодавця не на вашу користь - явище нерідке. Чи завжди відмова є остаточним, або двері залишаються відкритими і коштує постукати ще раз?

Отримувати відмова завжди неприємно, особливо, якщо ви дуже розраховували на цю посаду або хотіли працювати саме в цій компанії. Сайт рекомендує навіть після невдалого інтерв'ю спробувати дізнатися, що стало причиною несприятливого для вас рішення. Крім корисної інформації, яка стане вам у пригоді в подальшому, є ймовірність отримати і другий шанс.

Свої дії в разі відмови слід продумати ще до співбесіди. Обов'язково уточніть у інтерв'юера, як ви зможете дізнатися про прийняте рішення, чи не буде він проти, якщо ви зателефонуєте самі через скільки днів, або краще дочекатися дзвінка або електронного листа від представника компанії.

Існує практика, коли після співбесіди кандидат пише лист роботодавцю з вдячністю, уточнює в ньому деякі моменти, доповнює інформацією, яка була упущена під час бесіди. Це хороший спосіб продовжити діалог з роботодавцем.

Якщо представник компанії тривалий час не виходить на зв'язок, то зателефонувати першим - не буде зайвим. Якщо ви все ж отримали дзвінок з відмовою, то постарайтеся дізнатися, чому ви не підійшли, уточніть можливість працевлаштування на іншу позицію, якщо ви дуже зацікавлені в роботі саме в цій компанії.

Ймовірність, що рішення змінитися на вашу користь є завжди, тому не варто нехтувати цією можливістю. Покажіть роботодавцю свою зацікавленість і бажання працювати над собою. Навіть якщо це не принесе результату, ви отримаєте корисні рекомендації на майбутнє.

Правильно розповідаємо про свої досягнення

Будь-які досягнення - це досвід, який буде цікавий потенційному роботодавцю. Важливо правильно розповісти про свої успіхи і досягнення, пояснити їх важливість.
Ваш успіх - успіх компанії

Здобувачів часто просять навести приклади, що підтверджують їх успішний досвід. Адже, саме цифри і факти можуть найбільш точно охарактеризувати вас, як хорошого фахівця. Все це потрібно в короткій формі описати в резюме і бути готовими докладніше викласти на співбесіді. Сайт рекомендує заздалегідь підготувати якомога більше корисних даних про ваше минуле досвіді: які юридичні документи, скільки і якої складності ви підготували; на скільки збільшили обсяг продажів; скільки тренінгів провели; скільки статей опублікували в журналі; скільки PR-компаній організували і т.д. Такі приклади вигідно виділять вас серед інших кандидатів.

Роботодавцю важливо знати, який внесок особисто вніс кандидат в розвиток бізнесу на попередніх місцях роботи, і як людина може оцінити свої сили. Для цього здобувачеві не слід обмежуватися одними сухими цифрами, але й розповісти про досягнення і пояснити, чому вони такими є. Говорити варто завжди по суті, а не розмірковувати на загальні теми.
Особисті чи професійні успіхи?

Ваші особисті якості також дуже важливі. Слід уточнити у інтерв'юера, якщо він конкретно це не вказав, які досягнення його цікавлять: особисті або професійні. Успіхи в самих різних областях можуть багато про вас розповісти. Ви повинні зрозуміти, які якості відбивають ваші досягнення. Навіть по успіхам, не пов'язаним з роботою, можна судити про ваших лідерських та організаційних якостях, цілеспрямованості, ерудиції, працелюбство, здібності домагатися поставлених цілей.
Про що розповісти?

Питання про досягнення дуже часто бентежить кандидатів і збиває з пантелику. Наприклад, що недавньому студенту розповісти про свої досягнення, якщо у нього ще немає досвіду і він влаштовується на першу роботу? У цьому випадку підійдуть приклади з навчання та особистому житті. Можна розповісти про успішні навчальних проектах, складної курсової роботі, про проекти, робота над якими велася у вільний час.

А що розповісти, якщо у вашій роботі немає конкретних цифр або гучних досягнень, а лише якісне та регулярне виконання своїх обов'язків? У цьому випадку важливо зрозуміти самому і не соромитися пояснити інтерв'юеру, що якісна щоденна робота - важливе досягнення. Наприклад, на минулій роботі ви підготували 3 річних звіту, зробили це вчасно і без помилок. Як випусковий редактор забезпечили своєчасних вихід 20 номерів журналу, не дивлячись на будь-які проблеми. Роль таких досягнень для компанії дуже важлива і наочно показує, як ваша робота сприяла бізнесу. Складності та шляхи їх подолання, нові ідеї, щоденна праця і його результати допоможуть правильно оцінити ваш досвід.

Як не потрібно поводитися на співбесіді

Співбесіда - важливий процес при працевлаштуванні зі своїми правилами, під час якого здобувачі продовжують здійснювати одні й ті ж помилки. Давайте перерахуємо найпоширеніші з них.

Досить прості речі часто залишаються неврахованими, і претенденти продовжують здійснювати типові помилки, особливо молоді фахівці.
Запізнення

«Точність - ввічливість королів і обов'язок всіх добрих людей». Запізнення на вашу першу зустріч з роботодавцем не принесе нічого доброго. Але в житті бувають різні ситуації, тому, якщо ви все ж спізнюєтеся на зустріч - не забудьте попередити про це. Детальніше читайте у статті « Чи так страшно запізнення? ».
Зовнішній вигляд

Не думайте, що співбесіда - це ще не робота і діловим зовнішнім виглядом можна знехтувати. Джинси, незвичайну зачіску, кеди і футболки з цікавими принтами можуть дозволити собі люди творчих професій: фотографи, дизайнери, моделі та ін. Якщо ви до них не належите, то не забувайте про відповідному стилі одягу та охайності.
Самопрезентація

Уміння добре себе подати також відіграє не останню роль. У роботодавця буде менший інтерес до кандидата, який затинається через слово і нервує при кожному питанні. Але і виглядати суперменом теж не варто - знайдіть золоту середину. Будьте відкритим і привітним людиною, готуйтеся до зустрічей заздалегідь. Докладніше про це читайте у статті « Правила самопрезентації ».
Професійні питання

Забудьте фразу «не знаю» і подібні, якщо вам задають питання, пов'язані з вашою спеціалізацією. Не хвилюйтеся, мислите вголос, приводите приклади, але ні в якому разі не потискайте плечима.
Зацікавленість

Співбесіда - НЕ допит. Щоб показати свою зацікавленість ви теж повинні задавати інтерв'юеру питання. Адже, не тільки ви повинні підійти компанії, але і компанія вам - тільки так можна домогтися гарних результатів у бізнесі. Докладніше про це читайте в статтях « Що запитати у інтерв'юера »і« 10 питань, які слід запитати у інтерв'юера ».
Брехня

Іноді не завадить трохи прикрасити дійсність, але все ж брехня - не найвдаліше початок нових ділових відносин. До того ж це може стати і причиною звільнення, якщо в процесі роботи відкриється правда. Докладніше про це читайте у статті « Брехня в резюме і на співбесіді ».
Причини зміни роботи

Практично на будь-якій співбесіді вас запитають про причини зміни роботи. У вас завжди повинен бути готовий відповідь. При цьому варто утриматися від негативних відгуках про минуле роботодавця, ваша мотивація повинна бути логічною і прозорою.
Мобільний телефон

Не забувайте вимикати на час співбесіди мобільний телефон, або як мінімум ставити його на беззвучний режим. Ніщо не повинно відволікати вас від бесіди.
Посада і компанія

Ви повинні точно знати і розуміти вимоги до посади, на яку ви претендуєте, і обов'язки, які будете виконувати. Буде дивно, якщо від вас вимагається добре знання іноземної мови, а ви їм не володієте, хоча в оголошенні про вакансію це явно прописано. Також ви повинні володіти інформацією про компанію та її діяльність. «Чому ви хочете працювати саме в цій компанії?» - Підготуйте заздалегідь відповідь на це питання.

Чи потрібно вказувати бажану зарплату в резюме

Людська праця - такий же товар, як і все інше. І в нього є ціна, як у будь-якого товару. Чи варто в резюме вказувати свою вартість або краще обговорити це з роботодавцем пізніше?

Вказавши в резюме бажаний рівень зарплати, безумовно, ви полегшите роботу менеджера з персоналу. Якщо ваші бажання абсолютно не сходяться з пропозицією компанії, то вдасться уникнути незручної ситуації і заощадити час як вам, так і HR-менеджеру.

Також в цьому питанні варто враховувати рівень посади, на яку ви претендуєте. Якщо ви шукайте роботу на керівну посаду середньої або вищої ланки, то зарплату вказувати необов'язково. Зазвичай це пов'язано з питанням конфіденційності.

Вказуючи бажаний розмір зарплати ви даєте зрозуміти, що здатні дати оцінку своєму досвіду і навичкам. Але перш, ніж це робити проведіть аналіз ринку праці. Вивчіть рівень зарплат у вашій сфері та регіоні, зіставте рівень ваших навичок з іншими резюме. Так, якщо ви тільки вчора закінчили ВУЗ, то дивно зрівнювати свій оклад з бажаною зарплатою кандидата, що має за плечима 10-ти річний досвід.

У резюме з порожньою графою заробітної плати є і свої плюси. Наприклад, зарплату ви зможете обговорити безпосередньо з роботодавцем, грунтуючись на різних обставинах: ступінь відповідальності, робочий графік, обов'язки та ін. Ставлячи точну суму ви вказуєте планку, вище якої зарплата навряд чи підніметься.
Яку ж суму вказувати?

Існує ризик як продешевити, так і вказати завищену ціну і тим самим не отримати жодної пропозиції. Для початку визначте для себе мінімальну суму, на яку ви могли б погодитися, потім вивчіть ситуацію на ринку. Це допоможе встановити актуальну для вас зарплатну вилку. Насамперед ці цифри повинні бути обгрунтовані і зрозумілі особисто вам: чому ви гідні саме такої суми, і що можете дати компанії за ці гроші. У цій ситуації роботодавець, швидше за все, запропонує вам найменшу цифру з діапазону. Тому додайте до сум ще 15-20% або візьміть середнє значення. Під час співбесіди ви завжди можете обговорити свій майбутній оклад та інші бонусні варіанти. Наприклад, вам можуть запропонувати мінімальне значення з зарплатної вилки плюс щомісячні премії, завдяки яким вдасться вийти на більш привабливу суму.

Зарплата кандидата повинна відповідати його професійному рівню. Якщо ви вказуєте свідомо завищену цифру в надії потім поторгуватися, то врахуйте, що в цьому випадку вам можуть навіть не подзвонити.

Складніше вказувати бажану зарплату, якщо ваш заробіток складається з відсотків. Якщо ви звикли працювати і заробляти по максимум, то краще не лякати роботодавця кругленькою сумою. Завжди існує середній показник, що не відлякає роботодавця і одночасно дасть зрозуміти, що ви знаєте свою справу. А проявити себе ви зможете безпосередньо в роботі.


Якщо у вас достатньо часу на пошук роботи чи ви займаєтеся пошуком, будучи працевлаштованими , то можна поекспериментувати. Пробуйте створювати різні резюме з різними зарплатними побажаннями. І пам'ятайте, що не завжди роботодавців цікавлять тільки матеріальні аспекти.

Невідповідна робота - чи варто погоджуватися?

Після тривалого пошуку приємно отримати пропозицію про роботу. Але що робити, якщо ця робота - не зовсім те, що вам потрібно? Чи варто залишити цю синицю в руках?

З одного боку, якщо ви повністю впевнені, що ця робота не для вас і принесе тільки проблеми, то навряд чи варто приймати пропозицію. З іншого боку, ви отримаєте певний досвід, придбаєте нові навички та навчитеся працювати поза зоною свого комфорту.

Рішення в подібних ситуаціях дуже індивідуальні. Наприклад, якщо у вас був значний перерву в стажі , то продовжити свою кар'єру з тією ж сходинки буде непросто, і робота, яка вам не зовсім підходить, може бути хорошим поштовхом вперед. Якщо ви недавній випускник, то відразу отримати роботу мрії теж буде непросто. Новий досвід і навички допоможуть збільшити вашу вартість на ринку праці. У подібних ситуаціях є сенс погодитися на невідповідну роботу. До того ж нічого не заважає вам продовжити пошук інших пропозицій, перебуваючи працевлаштованими .
Аналіз

Як визначити, що робота вам дійсно не підходить, може ви помиляєтеся? Варто провести детальний аналіз пропозиції. Випишіть на аркуші паперу всі негативні складові, які вас відштовхують. Це може бути рутинність обов'язків, незручне розташування офісу, непрофільних, низький оклад, поганий графік роботи та ін. Деякі аспекти завжди можна обговорити з роботодавцем до остаточного прийняття рішення. Можливо, вам вдасться викреслити деякі пункти зі свого списку і все буде виглядати не так страшно.
Перспектива

Далі оціните які можливості може дати ця робота і на скільки вони узгоджуються з вашими кар'єрними цілями. Чи є можливість професійного зростання, підвищення зарплати, планується розширення та відкриття нових вакансій? Дізнавшись відповіді на ці та інші питання, буде простіше прийняти рішення.
Гроші

Часом фінансова безпека важливіше пошуку роботи мрії. Будь-яка робота допоможе відчути себе впевненіше і дасть час спланувати наступні кроки. Це не означає, що потрібно стрибати з місця на місце кожні кілька місяців - інакше надалі вам доведеться пояснювати короткочасний досвід в резюме . Тому, якщо робота вас дійсно не влаштовує, то варто уважніше ставитися до планування і пошуку відповідного місця, а не переходити з компанії в компанію заради невеликої надбавки до зарплати.

Що таке «фріланс»: як працювати на себе

Фрілансер - сам собі начальник і підлеглий в одній особі. Які ж професії підходять для цього виду зайнятості, які плюси і мінуси і як перейти на віддалену роботу?

Розвиток Інтернету дозволило деяким категоріям співробітників зменшити частоту появи в офісі і навіть повністю перейти на віддалену роботу. Компанії або окремі фізичні особи наймають фрілансерів для виконання певних окремих разових завдань, а іноді і для постійної роботи. При цьому співробітник може знаходиться в іншому місті чи навіть в іншій країні.

Так як фрілансер не перебуває у штаті компанії і працює найчастіше з дому, він може одночасно виконувати роботу для різних замовників. А короткостроковість багатьох робіт передбачає часту зміну наймачів. Найпоширенішими співробітниками для віддаленої роботи є програмісти, дизайнери та журналісти. Також фрілансом займаються консультанти, бухгалтери, перекладачі, фотографи, художники, копірайтери, юристи, психологи, тренери, ріелтори, маркетологи, актори, моделі.

Серед фрілансерів можна зустріти як висококваліфікованих співробітників, так і студентів. Вибирають такий вид зайнятості люди, які воліють нести відповідальність тільки за власні результати праці і не залежати від інших співробітників, і планувати свій час і робочий графік за власним бажанням.
Плюси і мінуси

Перш ніж спробувати себе в ролі вільного найманця важливо зважити всі «за» і «проти».

Плюси:

    Немає необхідності щодня ходити на роботу і підкорятися правилам компанії. Можна самостійно планувати свій графік і розподіляти навантаження.
    Відповідальність потрібно нести лише за власні дії.
    Відсутні транспортні витрати.
    Можливість творчої самореалізації, якщо займатися тим, що подобається.
    Постійне самонавчання.
    Самостійний вибір робочого місця. Працюйте там, де захочете.

Мінуси:

    Нестабільність заробітку - головний мінус. Важко точно передбачити скільки ви заробите за конкретний місяць. Можна за один місяць виконати великий обсяг роботи, а в наступному отримати лише кілька замовлень. При цьому заробіток за один місяць може забезпечити вас наперед, але передбачити свій прибуток проблематично.
    Робота вдома може бути одночасно і мінусом. Може бути важко контролювати самого себе і пояснити родині, що ви працюєте і зайняті, а не відпочиваєте.
    Потрібно завжди залишатися на зв'язку. Стежити за безперебійною роботою Інтернету і мобільним зв'язком.
    Відсутність постійного спілкування з колегами.
    Існує ймовірність обману з боку наймача.

Як стати фрілансером?

Порівняти таку роботу можна з відкриттям власного малого бізнесу.

Виберіть послуги, які будете надавати
Краще вибрати роботу, яка вам буде цікава. Перш за все потрібно любити свою справу. Але також у вас спочатку повинні бути необхідні навички та досягнення у цій сфері.

Визначте свої переваги і ціну
Чому замовники повинні працювати з вами? Новачки залучають клієнтів низькими цінами. Досвідчені фрілансери - послужним списком. Вивчіть пропозиції інших найманих працівників, зіставте їх зі своїм рівнем навичок, грунтуючись на цьому, визначте ціну своїх послуг. Визначте свої сильні сторони і робіть на них акцент при спілкуванні з замовниками.

Портфоліо
Це список ваших робіт, за якими клієнт приймає рішення про співпрацю. Що робити, якщо показати вам нема чого? Потрібно або виконати частину замовлень безкоштовно, або за малу вартість. Як правило, якщо ви просите невелику плату, то знайти замовника не проблема. А в міру збільшення кількості виконаних робіт вартість послуг можна підвищувати.

Інструменти
У вас повинні бути всі необхідні засоби для віддаленої роботи. Підготуйте для цього комп'ютер, інтернет, телефон, електронну пошту, Skype, заведіть електронні гаманці для отримання гонорарів.

Замовлення
Якщо ви вирішили зайнятися фрілансом, то перші замовлення найкраще шукати будучи працевлаштованими. Робіть це через знайомих і спеціалізовані біржі. Залишайте в Інтернеті свої контакти і пропонуйте послуги. Принаймні роботи у вас буде рости список корисних контактів, і замовники будуть знаходити вас через своїх знайомих, рекомендації. Також деякі замовники будуть звертатися до вас повторно. Віддалену роботу можна знайти на Сайт , вибравши в розширеному пошуку вид зайнятості «віддалена робота».

Податки
Потрібно пам'ятати, що будь-які доходи оподатковуються. Тому, якщо фріланс буде для вас основним джерелом доходів, то потрібно зареєструватися як ПП. При цьому ви також зможете отримувати оплату за безготівковим розрахунком, що розширить коло можливих замовників.


Варто враховувати, що такий вид зайнятості зовсім не означає, що у вас буде більше вільного часу. Зазвичай працювати доводиться стільки ж або навіть більше, ніж на постійній роботі. Також потрібно бути дуже дисциплінованим і любити свою справу.

Сверхкваліфікація - проблема при пошуку роботи?

Поняття «сверхкваліфікація» означає, що у претендента більше знань і досвіду, ніж потрібно для конкретної посади. Здавалося б, що в цьому поганого? Але у роботодавців свої думки на цей рахунок.

Нерідко з цієї причини претендент може отримати відмову при працевлаштуванні. Роботодавці не поспішають брати на роботу людей, які явно перевершують посаду за рівнем своїх навичок. Як же бути в даній ситуації?

Причин, за якими висококваліфіковані кандидати погоджуються або заздалегідь шукають не зовсім підходящу для себе посаду, може бути безліч. Це і велику перерву в трудовому стажі і фінансова криза, і переїзд в інше місто і багато інших.

Існує кілька причин, чому роботодавці не йдуть на зустріч таким претендентам.

    Часто компанії не вірять, що такий співробітник пропрацює тривалий термін на позиції, яка не відповідає його рівню. Так як отримавши більш вигідне у фінансовому плані пропозицію він навряд чи буде коливатися при прийнятті рішення.
    Співробітник високого рівня може відчувати себе некомфортно під початком менш досвідченого менеджера, і виконуючи роботу, яка вимагає лише малої частини його вмінь.
    Деякі навички вимагають постійної практики, і співробітник може відчути, що втрачає свою кваліфікацію.
    Прагнення до кар'єрного росту притаманне багатьом фахівцям високої кваліфікації, і якщо компанія не може надати йому такої можливості, то мотивація у такого співробітника буде з часом згасати.

Якщо ви відчуваєте, що можете зіткнутися з цією проблемою або вже отримували відмови з цим приводом, але вам потрібна робота і ви готові піти на цей крок, то потрібен чіткий план.
Резюме

Підготуйте кілька варіантів резюме. Чи не виділяйте в резюме компетенції та досвід, що перевищують вимоги вакансій, на які ви могли б погодитися.
Підстави

Ви повинні обґрунтувати роботодавцю, чому готові працювати на посаді, для якої підійдуть менш досвідчені кандидати. Цю промову варто підготувати заздалегідь.


У теж час, якщо вам на даному етапі життя просто потрібна робота, щоб оплачувати рахунки, і бажання горизонтально розвивати свою кар'єру і працювати під меншим тиском тут не при чому, то не залишайте спроби знайти роботу, яка відповідає вашим навичкам, паралельно з іншими вакансіями , які вимагають менше досвіду. Продовжуйте шукати варіанти і тримайте під рукою більш повне і професійне резюме.

Як відповідати на каверзні запитання інтерв'юера

Досить складно за один розмова дізнатися все необхідне про кандидата. Тому менеджери з персоналу розробляють і використовують різні способи, що дозволяють упевнитися в професіоналізмі претендентів.

Розглянемо частину найбільш складних і каверзних питань, які з великою ймовірністю можуть зустрітися на співбесіді.
Досвід і особисті якості

Складність багатьох питань на співбесіді полягає в їх формулюваннях. Заздалегідь підготувавшись до певного питання здобувач може почути його в абсолютно іншій формі, що трохи дезорієнтує. Наприклад, замість питання про переваги і недоліки інтерв'юер може запитати, що для вас найважче і приємне в професії, або запитати про ваші найбільших помилках і успіхах. Мета подібних питань - оцінити особисті якості кандидата, його мотивацію, прагнення до зростання, уявлення про принципи роботи та багато іншого. Тому замість підготовки до конкретних питань можна ще під час написання резюме прокрутити в пам'яті і окремо записати ключові моменти вашої трудової діяльності, щоб зрозуміти як краще розповісти про свій досвід.
Ситуації

Існують питання, підготуватися до яких практично неможливо. Наприклад, коли вам пропонують гіпотетичну ситуацію і просять описати ваші дії для її вирішення. Найчастіше подібні питання зустрічаються під час співбесіди на посаду, для якої комунікативні навички є ключовими. Тут секретом успіху є ваша чесність. Не думайте, яку відповідь задовольнить інтерв'юера. Цим ви тільки зіб'єте себе з правильного шляху, просто уявіть, як саме ви вчинили б в даній ситуації.
Логіка

Іноді недосвідчені рекрутери використовують під час співбесіди західні методики, завдання на логіку і різні тести, цінність і значення, яких вони самі повністю не розуміють, і які, до всього іншого, не адаптовані до наших реалій. Часто використовуються типові завдання, які легко знайти в Інтернеті. А здобувач в підсумку може виявитися не генієм, а просто любителем загадок і головоломок.

Сюди можна віднести популярні питання про каналізаційних люках, кількості тенісних м'ячів у кімнаті і т.п. Якщо ви все це десь читали або чули, то, швидше за все, рекрутер просто хоче виглядати професіоналом, але не зможе правильно оцінити ваші відповіді. Ваш шлях - описувати хід думок і шукати рішення вголос.
Амбіції

Складні питання часто утворюють замкнене коло. Наприклад, «Ким ви себе бачите через 5 років?» І т.п. Тут можна відповісти, що бачите себе на поточній позиції, але виконуєте більше роботи і набагато виросли в професійному плані, а можна відповісти, що стали керівником відділу. У першому випадку роботодавець може вирішити, що ви не амбітні, а в другому, що занадто амбітні. Насправді, тут немає правильної відповіді.

Здобувачі, намагаючись будь-якими способами роздобути посаду, намагаються вгадати правильну відповідь. В результаті потрапляють на неугодну для них роботу і з часом втрачають будь-яку мотивацію. Будь-яка відповідь на подібні питання можна витлумачити на користь кандидата, залежно від компанії. Якщо вам цікава горизонтальна кар'єра і вдосконалення своїх навичок, то так і скажіть, - це зовсім не означає, що ви безініціативні. А якщо вас цікавить зростання вгору і більш високі посади - не варто це приховувати. Адже, якщо вам відмовлять через те, що в даній компанії це нездійсненно, навіщо вам ця робота?


Не варто занадто ретельно готуватися лише до одного типу питань, боятися взболтнуть зайвого або навпаки залишити щось недомовленим. Роботодавець оцінює кандидатів у комплексі - враховуються відповіді на всі питання, резюме, професійні якості, комунікабельність, зовнішній вигляд. Всі ми маємо право на помилку, всі ми можемо хвилюватися. Головне, щоб не плуталися факти - це може свідчити, що кандидат говорить неправду .

Всі складні і каверзні питання на співбесіді вимагають часу на роздуми, не прагніть відповісти якомога швидше. Намагайтеся говорити правду - саме так ви зможете знайти собі відповідну компанію, а роботодавець потрібного співробітника.

Як домогтися підвищення зарплати

Успішно домовитися про підвищення заробітної плати - непросте завдання, на яку впливає безліч чинників. У цьому питанні головне мати впевненість, яку можна отримати, знаючи всі етапи і тонкощі процесу.

Зарплата співробітникам - це витратна частина для роботодавця. Але співробітники - це актив компанії, «продаж» якого не принесе прибутку. З економічної точки зору невигідно підвищувати співробітникам зарплати, але завжди існує ризик простою і зниження прибутку, у разі втрати працівника. І чим вище цей ризик, тим вище шанс співробітнику збільшити свою вартість. Дуже важливо прийняти цю залежність, щоб уникнути необґрунтованої впевненості в собі, яку ви не зможете пояснити. Це може поставити вас у незручне становище під час переговорів про перегляд заробітної плати.

Для керівництва рішення про підвищення зарплати співробітнику повинно бути обґрунтованим. Найчастіше воно проходить більше одного етапу, тому важливо дізнатися схему прийняття цього рішення. З'ясуйте як відбувається цей процес, і хто бере в ньому участь. За чиєю ініціативою це відбувається - роботодавця або працівника, за яким принципом. На жаль, найчастіше цю інформацію не знайти в письмовому вигляді. Тому потрібно уточнити ці питання у відділі кадрів, запитати у колег або дізнатися під час співбесіди до працевлаштування.

При прийнятті рішення враховуються:

    ваші досягнення і ефективність праці;
    цінність вашої роботи для компанії;
    фінансові показники підприємства;
    справедливість розподілу зарплат між співробітниками.

Як би це вас не засмучувало, але в прийнятті таких рішень важливу роль відіграє і особисте ставлення до вас. Тому, якщо в даний момент у вас натягнуті відносини з людиною, відповідальним за питання зарплати, - краще не поспішати.

У більшості випадків питання про підвищення зарплати обговорюється по ланцюжку керівників. Тому, якщо у вашому відділі є свій керівник, то не варто обговорювати це питання безпосередньо з генеральний директором. І саме керівник відділу повинен бути зацікавлений в вас, як у цінному співробітника.

Розмір бажаної зарплати також дуже важливий. Сума не повинна сильно виходити за рамки загальноприйнятих зарплат в компанії і в сфері вашої діяльності в цілому. Потрібно об'єктивно оцінити свою цінність як співробітника і стан ринку, вивчити середні зарплати по вашому регіону. Назвавши необгрунтовано велику суму ви не тільки можете отримати різка відмова, а й ризикуєте втратити можливість підвищення зарплати в майбутньому.

Не забувайте про важливість моменту. Керівник не буде просто так сидіти і чекати, коли ви прийдете обговорити підвищення зарплати. Найчастіше він завжди буде зайнятий. Ви повинні визначити найбільш відповідний час, щоб поставити це питання. Якщо компанія знаходиться в розпалі запуску нового проекту, або відбуваються інші важливі події, то краще відкладіть це на більш сприятливий час.

Як самостійно визначити результати співбесіди

У процесі співбесіди рекрутер визначає наскільки кандидат підходить на вакансію і після томит вас результатами. Чи може кандидат ще під час співбесіди визначити свої шанси?

Існують думки, що визначити зацікавленість роботодавця можна грунтуючись на поведінці інтерв'юера, часу і методах проведення співбесіди. Розглянемо ці ознаки більш докладно.
Поведінка

Ставлення рекрутера до вас, як і будь-якої людини, можна визначити по його поведінці.

Мова тіла
Багато наших реакції ми не в змозі контролювати. Якщо інтерв'юер сидить прямо, злегка нахилившись до вас, стежить за вами поглядом, уважно слухає і періодично киває, то це може говорити про його зацікавленість. Якщо ж він повністю відкинувся на спинку стільця, схрестив на грудях руки, поглядає по сторонах або на годинник, то швидше за все він втратив до вас інтерес. Визначивши в який момент і на якій фразі співрозмовник втрачає увагу можна зробити висновок, що саме його збентежило, і тим самим зробити акцент на тому, що більш прийнятно і важливо для цього роботодавця.

Відсутність уваги
Буває, що інтерв'юер виглядає трохи розсіяно, коли слухає вас і задає питання, намагається закінчити співбесіду якомога раніше. І в підсумку каже шаблонну фразу: «Ми вам передзвонимо». Це може свідчити про відсутність інтересу до вашої кандидатури.

Якщо в ході співбесіди інтерв'юер не відповідає на ваші запитання і каже, що ви всі дізнаєтеся пізніше, то це скоріше говорить про його непрофесіоналізм. У ході співбесіди в обох сторін не повинно залишитися ніяких питань, і інтерв'юер так само повинен давати чіткі і зрозумілі відповіді на ваші питання.
Час

Вважається, що 15-ти хвилинне співбесіду свідчить про незацікавленість роботодавця. Але варто враховувати, що це може бути лише перший етап відбору, в якому потрібно отримати лише базові відомості про кандидата. Також, якщо ви проходите фінальну стадію відбору з керівником, то йому важливо задати лише ключові питання і познайомитися з вами, а не повторювати питання менеджера по персоналу, на що йому цілком може вистачити і 15-ти хвилин. Тому не варто відразу впадати у відчай в цих випадках.
Методи

Методи проведення співбесіди можуть бути різні: структуроване співбесіду, тестові завдання, групові співбесіди і навіть стресові . Найпростіше визначити ставлення до вашої кандидатури на структурованому співбесіді, що є найпоширенішим. У разі зацікавленості роботодавець розповість вам більш докладно про саму компанію, досягнення і плани на майбутнє, переваги роботи, можливості кар'єрного зростання і т.п.


Потрібно розуміти, що навіть, якщо всі факти говорять на вашу користь, це ще не означає, що завтра ж ви отримаєте пропозицію роботи. Найчастіше потрібен час, щоб оцінити і інших претендентів на посаду, прийняти і погодити рішення. І не можна виключати той факт, що роботодавця можуть зацікавити кілька кандидатів, а вакантне місце тільки одне.

Sunday, January 11, 2015

Як визначити, що вас збираються звільнити

На жаль, з роботи йдуть не тільки за власним бажанням. Це рішення керівництва рідко буває спонтанним. Тому є можливість скласти подальші кар'єрні плани або запобігти можливу ситуацію.

Несподівана новина про звільнення будь-якого поставить в безвихідь. Раптовість цій ситуації змусить приймати поспішні рішення, про які, можливо, доведеться шкодувати. Тому, якщо вам загрожує звільнення, краще дізнатися про це заздалегідь. Але просто так вам ніхто про це не скаже. Сайт рекомендує звернути увагу на ряд ознак, які допоможуть передбачити близьку біду.
Проблеми в компанії

Нічого особистого. Можливо, ви просто потрапите під вимушене скорочення. У цьому випадку важливо вчасно визначити, що компанія зазнає труднощів, і почати опрацьовувати запасні варіанти. Повна зміна головного керівництва, чутки в колективі, зниження показників продажів або виробництва, закриття філій - це одні з ознак поганого самопочуття компанії. Помічайте зміни, і тоді новина про скорочення не буде для вас сюрпризом.
Загрози і причіпки

Строгі і різкі начальники не скупляться на загрози. Якщо ви насправді були винні, то незайвим буде зробити висновки зі своїх провин і спробувати виправити ситуацію, переступивши через свою гордість. Якщо ж ви відчуваєте, що вся справа лише в особистій неприязні, і це повторюється із завидною регулярністю, то погрози цілком можуть перерости в дії.

Якщо раніше до вас не було жодних претензій, а тепер начальство постійно чіпляється і стежить за кожним вашим кроків, то є ймовірність, що воно шукає привід вас звільнити. Якщо у вас нормальні стосунки з керівництвом, то краще обговорити цю ситуацію, перш ніж писати заяву про звільнення.

Посилення контролю так само може бути поганим сигналом. Від вас почали постійно вимагати доповідні і пояснювальні, різні звіти, хоча раніше цього не вимагалося, а будь-яке запізнення тепер прирівнюється до смертного гріха. Можливо, це перевірка, щоб визначити чи варто тримати вас у штаті. У цьому випадку викладайтеся на повну і навіть більше, і загроза звільнення відпаде сама собою.
Ігнорування

У вас вже не запитують ради, не дослухаються до вашої думки на нарадах, вам напряму не повідомляють важливу інформацію, завдання ви отримуєте тільки в письмовій формі і вони не підлягають обговоренню, хоча ви цілком компетентні у своїй роботі. Також ви можете помітити, що обсяг вашої роботи постійно зменшується, вам доручають все менше і менше завдань. Тут щось не так. Постарайтеся з'ясувати причину такої зміни ставлення до вас. Поговоріть про це з керівництвом або колегами, зайдіть з далека. Краще прояснити цю ситуацію, ніж не вчасно дізнатися, що у ваших послугах більше не мають потреби.


Головне в подібних випадках не сидіти склавши руки і чекати чим все закінчиться. Робіть висновки з ваших ситуацій, намагайтеся вирішувати проблеми. Краще потурбуватися новою роботою заздалегідь, якщо не вдасться знайти іншого виходу.

Значення сімейного стану при працевлаштуванні

Питання про сімейний стан - не просто формальність. Рекрутер обов'язково порівняє відповідь на нього з обов'язками і вимогами конкретної посади. Нерідко наявність або відсутність сім'ї відіграє важливу роль.

Ви можете вважати, що сімейний стан - це виключно ваша особиста справа, і до роботи воно не має ніякого відношення. Але у багатьох роботодавців інша думка щодо цього. Для однієї роботи хороший сім'янин, для іншої краще підійде холостяк. Які ж висновки може зробити роботодавець з інформації про ваш сімейний статус?
Холостий або одружений чоловік

Швидше за все холостяку більше підійде ненормований робочий день та відрядження, ніж сімейній людині. Якщо вдома чекають улюблені дружина і діти, то навряд чи ви будете охоче затримуватися на роботі при необхідності і з повною віддачею доробляти складний проект. Вихідні ви так само з більшою ймовірністю присвятіть своїй родині, а будь-який роботодавець хоче, щоб ви навіть у вільний час думали над робочими питаннями. Звичайно, якщо у вас немає штампу в паспорті, то це зовсім не означає, що ви не перебуваєте у відносинах і не будете вести себе також, як і одружений чоловік. Але, якщо на роботу буде вимагатися багато часу, буде необхідність затримуватися і відправлятися у відрядження, то роботодавець віддасть перевагу холостого співробітника.

Якщо робота має більш розмірене, то увагу роботодавця швидше приверне сімейна людина, як більш відповідальний, розсудливий і обов'язковий. Так як сімейне життя передбачає стабільність і надійність, кандидат швидше за все буде володіти цими якостями і буде менш схильний до невиправданих ризиків.
Заміжня і незаміжня жінка

Сімейний стан жінки так само викликає неоднозначне ставлення. З одного боку, якщо жінка незаміжня, то висока ймовірність, що скоро вона все-таки обзаведеться сім'єю, піде в декретну відпустку. З іншого боку, на її плечах не лежить вантаж сімейних обов'язків, і вона може повністю присвятити себе кар'єрі. Не варто дивуватися, якщо інтерв'юер буде цікавитися вашими планами на найближче майбутнє.

Жінки часто більше уваги приділяють дітям, ніж чоловіки. Тому наявність дітей загрожує підвищеною кількістю запізнень і відгулів. Діти часто хворіють, а відмовити в такій ситуації люблячої мами дуже важко. Однак, заміжні жінки вже не будуть думати про влаштування свого особистого життя і розпорошувати на це увагу.
Цивільний шлюб

Не рекомендується повідомляти роботодавця, що ви перебуваєте в цивільному шлюбі. Якщо ви з якихось причин не хочете юридично оформляти стосунки, роботодавець може вирішити, що ви недостатньо надійні і можуть виникнути проблеми зі стабільністю в роботі.


Звичайно, все залежить від специфіки роботи і переваг роботодавця. Але приховувати свій сімейний стан безглуздо - про це все одно стане відомо. Сайт рекомендує робити акцент на ваші сильні сторони, які пов'язані з сімейним станом. Можна сказати, що завдяки родині ви стали більш відповідальними, обов'язковими і навчилися застосовувати ці якості в роботі. Або можете більше приділяти уваги роботі, вчитися новому і постійно розвиватися, так як не перебуваєте в сімейних відносинах.

Питання-головоломки на співбесідах з відповідями. Частина 1

Логічні задачі кандидатам на вакансію задають, щоб оцінити їх аналітичні здібності. З подібними питаннями може зіткнутися кожен. Але навіть, якщо з вами це не трапиться - вивчити їх для підготовки буде просто цікаво.

Шукачам, які зіткнулися з головоломками в процесі співбесіди, не варто панікувати і губитися. Як правило, в більшості випадків достатньо показати хід ваших думок і шляхи вирішення поставленого завдання. Цілком може бути, що у завдання і немає правильного рішення або однозначної відповіді. Ні в якому разі не можна говорити «я не знаю» або «важко відповісти», просто міркуйте вголос.

Щоб ви знали до чого бути готовими і не розгубилися, Сайт зібрав найпопулярніші питання-головоломки і підготував відповіді та рекомендації до них. Хто знає, може вам попадуться саме ці завдання.
Каналізаційні люки

Це, мабуть, найпоширеніший питання серед всіх головоломок.

Питання: Чому каналізаційні люки круглі?

Відповідь: Є кілька варіантів. Оскільки діаметр кола однаковий, що його не крути, то круглий люк не може провалитися в колодязь. У квадрата ж, наприклад, діагональ більше його сторін, тому кришка могла б впасти. Також можна відповісти, що круглі люки простіше транспортувати і пересувати.
Лампочки

Питання: У закритій кімнаті є 3 лампочки, а в коридорі 3 вимикача. За яку мінімальну відкриття дверей можна визначити який вимикач до якої лампочці ставиться?

Відповідь: За одне відкриття. Включаємо одночасно 2 вимикача, через деякий час вимикаємо другий. Заходимо в кімнату: одна з лампочок залишилася горіти - це перший вимикач, далі Мацаємо залишилися лампочки - тепла і буде другим вимикачем, а холодна відповідно третім.
Торт

Питання: Як розділити торт на 8 рівних частин трьома розрізами?

Відповідь: Спершу потрібно зробити 2 розрізу хрест на хрест, поділивши торт на 4 рівних частини. А потім розрізати торт горизонтально навпіл. Ну і що, що шматки стали невисокі, зате у вас 8 рівних частин. Ще можна після перших двох розрізів скласти шматочки один на одного і переполовинити одним розрізом.
Мертва людина і сірник

Питання: Серед поля знайдений мертвий чоловік із сірником в руках, слідів немає. Від чого він помер і за яких обставин?

Відповідь: Людина померла від падіння з літака, який почав втрачати висоту, і аварія була неминуча. На всіх пасажирів не вистачило одного парашута і вони тягнули жереб. Йому дісталася коротка сірник, і він був змушений стрибати без парашута.
Автобус і м'ячі

Питання: Скільки тенісних м'ячів поміститься в автобус?

Відповідь: Точного правильної відповіді не знає і сам рекрутер, так як не уточнюється, що за м'ячі і автобус - їх розміри не відомі, і ніхто досконально це не перевіряв. Тому тут важливий хід ваших думок, ви можете тільки припустити. Назвіть приблизні довжину, ширину і висоту автобуса, розміри одного м'яча. Порахуйте обсяг автобуса і м'яча - так ви дізнаєтеся скільки м'ячів поміститься в порожній автобус. Зменшіть приблизно це значення з урахуванням сидінь і інших деталей автобуса, зробіть поправку на те, що м'ячі не квадратні і дайте відповідь. У цьому випадку процес пошуку відповіді важливіше самого відповіді. Варіанти питання можуть бути різні: м'ячі - футбольні, замість автобуса - кімната і т.п.
Таблетки

Питання: Доктор видав пацієнту 4 таблетки двох видів - по 2 таблетки кожного, які не можна відрізнити за зовнішнім виглядом. Таблетки треба випити за два прийоми: вранці по одній таблетці кожного виду і так само ввечері. Якщо порушити дозування або не прийняти таблетки, то пацієнт помре. Так вийшло, що таблетки перемішалися. Як пройти курс лікування і вижити?

Відповідь: Звичайно, можна сказати, що краще піти до лікаря і попросити ще, все таки питання життя і смерті. Але це можуть бути єдині таблетки на Землі, доктор може зникнути при загадкових обставинах і т.д. Так що відповісти все ж доведеться. До того ж все досить просто: потрібно розділити кожну таблетку на 2 частини і випити по половинці кожної таблетки вранці і ввечері.
На закінчення

Пам'ятайте, що насамперед такі завдання і головоломки призначені для того, щоб перевірити поведінку кандидата в нестандартних ситуаціях, оцінити здатність до роздумів, творчому і логічному підходу. На жаль, нерідкі випадки, коли інтерв'юер не може правильно інтерпретувати результати таких питань, або зовсім не розуміє їх призначення. Але навіть у цій ситуації впевнену поведінку і прагнення прийти до відповіді покажуть вас з кращого боку і збільшать шанси отримати посаду.

Співбесіди з різними представниками компанії

Проводити співбесіду вас можуть різні представники компанії, і слід враховувати їх особливості і різні підходи. Простих інтерв'ю не буває, але їх можна зробити простіше, якщо знати до чого потрібно бути готовими.

Для позитивного проходження співбесіди потрібно враховувати безліч нюансів. Кандидат на посаду може проходити співбесіду з менеджером з персоналу, керівником відділу, генеральним директором, до того ж прийом на роботу може проходити в кілька етапів, і кожен з них по-своєму унікальний. Важливо орієнтуватися у всіх особливостях, щоб правильно відповісти на питання, надати інформацію, яка цікавить вашого інтерв'юера, і вибудувати потрібну лінію поведінки.
Менеджер з персоналу

Співбесіда з менеджером з персоналу - найбільш типова ситуація. У більшості випадків це буде перша людина компанії, з яким у вас відбудеться бесіда. Мета менеджера з персоналу - скласти попередню думку про всіх претендентах на вакансію і відсіяти всіх невідповідних кандидатів. Щоб не потрапити в число таких кандидатів, Сайт рекомендує з усією відповідальністю поставитися до підготовки до співбесіди . Ваше завдання - розповісти про свої досягнення , навичках і досвіді, подати себе з кращого боку і довести, що ви підходите компанії.

Менеджер по персоналу є сполучною ланкою між вами і компанією, тому не соромтеся задавати питання , які вас цікавлять. Компанія повинна підходити вам так само, як і ви компанії. До того ж цим ви покажете свій інтерес до роботи і до компанії в цілому, що зіграє важливу роль. Рекрутер буде задавати досить типові питання, щоб оцінити вас і як фахівця, і як особистість.
Керівник відділу

Керівник відділу в першу чергу буде оцінювати ваші професійні навички і знання. Основний інтерес представлятиме ваш минулий досвід виконання завдань необхідних для конкретної посади. По ньому можна буде судити володієте ви необхідними компетенціями, які дозволять успішно справлятися з обов'язками. Для цього ви повинні підготувати приклади ситуацій, завдань, проектів з попередніх місць роботи, в яких ви досягли потрібного результату, і розповісти як ви цього добилися.

Так як начальник відділу добре знає обстановку і співробітників всередині свого колективу, він обов'язково постарається визначити впишеться ви в нього. І чи зможете ви працювати безпосередньо під його керівництвом. Якщо ви не претендуєте на керівну посаду, то цей етап, швидше за все, буде заключним у процесі працевлаштування. І якщо все пройшло добре - готуйтеся приступати до обов'язків.
Директор

Співбесіда з генеральним директором відбудеться, якщо ви влаштовуєтеся на керівну посаду або ж претендуєте на посаду його помічника. Також інтерв'ю з директором може проходити в невеликих компаніях з маленьким числом співробітників, добре знайомий з усіма особисто і з їх роботою. У цьому випадку, він як і керівник відділу зможе визначити вашу компетенцію і відповідність колективу.

Якщо ви розраховуєте на керівну посаду, директор постарається визначити який між вами може бути рівень довіри і чи буде вам комфортно взаємодіяти один з одним. Перед співбесідою важливо представити портрет майбутнього начальника. Часто керівники компаній є публічними особами, тому пошукайте в пресі інтерв'ю з ним, можливо у нього власні публікації. А під час попередніх етапів працевлаштування дізнайтеся якомога більше про корпоративну культуру компанії. Все це допоможе вам знайти підхід до потенційного керівника.

Чому роботодавець повинен найняти саме вас

З точки зору будь-якого кандидата саме він повинен отримати заповітну роботу, а не інші претенденти. Всі роботодавці задаються питанням, чому саме вас вони повинні найняти. Будьте готові на нього відповісти.

«Чому ми повинні взяти саме вас?» - Це питання можна почути, якщо не на кожному, то на дуже багатьох співбесідах. І це один з найскладніших питань на співбесідах . Деяких він дратує, інших ставить у глухий кут. Як же поводитися і як правильно на нього відповідати?

В першу чергу слід зберігати спокій. Ви повинні бути морально готові до цього питання, і прийняти його як невід'ємний атрибут співбесіди. На жаль, але універсальної відповіді на це питання не існує, тому що всі кандидати і посади по-своєму унікальні і компанії теж різні. Роботодавцю важливо знати, що він обере кращого кандидата з усіх можливих. І ваше завдання - переконати роботодавця, що це саме ви. Сайт рекомендує зробити акцент на тих нюансах, які важливі для конкретної посади і конкретно для цієї компанії. Доведіть, що ваші професійні навички і досвід дозволять вирішувати майбутні завдання. Для цього ви повинні максимально можливо орієнтуватися в сфері бізнесу компанії, дізнатися які недавні проекти вона реалізовувала, її мета і засоби. Обов'язково дізнайтеся якомога більше про компанію до інтерв'ю. Зазвичай це питання задають ближче до кінця співбесіди, тому у вас буде можливість уточнити деякі речі у інтервьера, якщо не вдалося знайти достатньо інформації про компанії, які і допоможуть правильно відповісти.
Що хоче почути роботодавець?

Різні рекрутери, керівники компанії або відділу по-різному можуть реагувати на вашу відповідь. Але всі вони керуються двома основними мотивами: для галочки і для того, щоб переконатися у ваших намірах і кваліфікації. У першому випадку інтерв'юеру цілком вистачить почути, що ваші навички збігаються з вимогами, вас задовольняє зарплата і ви готові до виконання своїх обов'язків. У другому випадку роботодавець хоче, щоб ви підкреслили свої конкурентні переваги, довели, що знаєте специфіку роботи, знаєте як саме застосувати свої навички і знаєте, що конкретно ви можете зробити для компанії.

Роботодавець чекає від вас невелику самопрезентацію , в якій ви коротко розкажете про себе, про свої досягнення , доведете своє розуміння цілей компанії та шляхів їх досягнення. Також це непоганий спосіб перевірити самооцінку кандидата.
Що робити, якщо ви не знаєте відповідь на це питання?

Якщо ви дуже хочете отримати цю роботу, але розумієте, що не відповідаєте вимогам, головне не панікуйте і не опускайте руки. Ваша кандидатура вже зацікавила роботодавця разу він запросив вас на співбесіду. Насамперед розкажіть про ваші достоїнства, уникайте пропозицій з часткою «не», покажіть свою зацікавленість і бажання працювати. Багато роботодавців знають, що той, хто хоче, робить більше, ніж той, хто може.

Saturday, January 10, 2015

Чи варто поєднувати дві роботи?

Досить часто зустрічаються люди, які мають додатковий заробіток крім основної роботи або ж намагаються його знайти. Але, маючи постійний додатковий заробіток, слід дотримуватися обережності.

Поєднання декількох робіт - це не тільки доля молодих фахівців, які підробляють у вільний від навчання час. Перш за все це викликано браком заробітної плати на основній роботі. Число людей, у яких є додатковий дохід, постійно зростає, а інші знаходяться в його пошуку. Згідно з опитуванням, проведеним Сайт, тільки 6% українців не потребують його, у решти є додатковий заробіток - 28% або вони його шукають - 66%.

Існує два основних способи поєднання декількох робіт. Перший спосіб - додатковий заробіток за фахом. Наприклад, шкільний учитель, після роботи або у вихідні дні працює репетитором, водій, який підробляє в службі таксі, веб-дизайнер, який у вільний час виконує роботу інших замовників. Другий спосіб - перетворення хобі в джерело доходу. Наприклад, продаж картин або інших речей, які ви робите власноруч, уроки танців, які ви даєте по вихідних, хоча за фахом ви працюєте бухгалтером, і т.п.

Найчастіше, чим вища кваліфікація фахівця, тим більше в нього можливостей для додаткової роботи і її суміщення з основною. Як правило, висококваліфіковані співробітники самі визначають свій графік і працюють на результат, а не на годинник проведені на робочому місці. Звичайно, фахівці не всіх професій можуть поєднувати кілька робіт. Залежить це від специфіки роботи, фізичної та психологічної втоми, і, звичайно, рівня доходу. Наприклад, важко уявити хірурга, який підробляє після роботи.
Труднощі

Якщо у вас є друга робота або ви перебуваєте в пошуку додаткового заробітку, то слід проявляти обережність. Ваш роботодавець навряд чи сприйме це з ентузіазмом. Часом роботодавці сприймають бажання співробітника мати ще одну роботу як конфлікт інтересів або зраду компанії. Також роботодавець може порахувати, що співробітник недостатньо завантажений або працює не на повну силу, тому в нього є час і сили на додаткову роботу. Внаслідок чого такому співробітникові можуть бути доручені додаткові обов'язки або ставлення у нього зміниться не в кращу сторону. Тому про свій додатковий заробіток або бажанні його знайти краще постаратися не розповсюджуватися.

Не варто забувати про відпочинок і здоров'я - без цього ви не зможете якісно працювати. Тому варто добре проаналізувати свою готовність не просто до додаткового заробітку, а й до додаткового навантаження. Головним фактором, який спонукає нас до підробіткам, є гроші. Але пам'ятайте, що всіх грошей не заробити, а здоров'я і час, який ви можете провести з сім'єю і друзями теж дорого коштує. Тому в першу чергу постарайтеся знайти баланс і навчіться правильно планувати свій час і розподіляти сили.

Портфоліо: кому і навіщо воно потрібне

Поняття «портфоліо» міцно закріпилося в словниковому запасі багатьох фахівців. Але не всі до кінця розуміють його справжнє значення і цінність. Що воно з себе представляє, як має виглядати і якими професіями підходить?
Що це?

Портфоліо - це набір робіт, проектів, досягнень за всю історію трудової діяльності в тій чи іншій сфері. Варто відзначити, що це набір з кращих робіт, які дозволять оцінити професіоналізм та навички людини, а не перелік всього підряд.
Кому воно потрібно?

Фотографи, дизайнери, художники, архітектори, стилісти і модельєри - це основні професії, яким необхідно портфоліо. Фахівцям цих професій важливо не тільки показати свої найкращі роботи, а й надати зразки робіт або ескізи. Найбільш поширеним і зручним способом надання портфоліо є Інтернет. Створюються невеликі сайти, які містять інформацію про людину і приклади його робіт. Завдяки цьому роботодавець може оцінити фахівця віддалено і прийняти рішення запросити його на співбесіду. Сайт рекомендує також мати паперову версію портфоліо - її можна дати інтерв'юеру, щоб ця інформація завжди була у нього під рукою, до того ж це дозволить йому показати ваші роботи колегам або керівництву в зручній формі і в будь-якому місці.
Кому ще воно може стати в нагоді?

Крім перерахованих вище професій, яким обов'язково мати портфоліо, існують і інші, яким його наявність не обов'язково, але воно може збільшити шанси працевлаштування та просування по кар'єрних сходах. До таких професій можна віднести програмістів, копірайтерів, журналістів, маркетологів, юристів, адвокатів і навіть вчителів. У програмістів в портфоліо можуть входити, написані ними програми та додатки, веб-сайти, приклади програмного коду, які вирішують непрості завдання. У копірайтерів і журналістів - кращі статті і публікації. У юристів та адвокатів - приклади складних питань і справ, з якими вони успішно впоралися. Вчителі можуть надати інформацію про підвищення успішності учнів на попередніх місцях роботи, результати наукової діяльності або розроблені методології навчання.


Насправді портфоліо можна скласти практично для будь-якої професії. По суті, найпростіша його форма - резюме, яке забезпечено списком досягнень кандидата на попередніх місцях роботи в розділі « додаткова інформація »або ж в основної його частини. На додаток до короткого резюме можна скласти розширений документ з найважливішими досягненнями та прикладами успішної діяльності. В умовах високої конкуренції на ринку праці, такий документ, безумовно, зіграє вам на руку, і дозволить роботодавцю по достоїнству оцінити вашу кандидатуру.

Які додаткові відомості потрібні в резюме

Останньою графою в резюме йде додаткова інформація. Вона допомагає охарактеризувати здобувача як професіонала, а відсутність інформації може свідчити, що вам більше нічого про себе розповісти.

Основне завдання розділу з додатковою інформацією - зацікавити роботодавця, щоб він запросив вас на співбесіду. На відміну від чіткої структури основного змісту резюме, у графи з додатковою інформацією немає жорстких правил. До додаткової інформації можна віднести все, що не підходить для основної частини, але, на вашу думку, має безпосереднє відношення до посади і майбутніх обов'язків. Це допоможе вам вигідніше піднести свою кандидатуру потенційного роботодавця, тому до цього розділу також слід приділити достатньо уваги. Сайт рекомендує продемонструвати риси, які охарактеризує вас як фахівця і особистість, а не будуть стандартним набором якостей, які зустрічаються в кожному другому резюме.
Про що написати

Щоб правильно доповнити своє резюме слід зробити акцент на професійних навичках. Розглянемо необхідні вимоги.

1. Сімейний стан
Як не дивно, цей пункт важливий для рекрутера.

2. Іноземні мови
Вкажіть іноземні мови, якими ви володієте, і свій рівень: базовий (Elementary, Pre-Intermediate), технічний (Intermediate, Upper-Intermediate) або вільний (Headway Advanced). Якщо у вас є які-небудь сертифікати, то їх теж слід вказати.

3. Володіння комп'ютером
Вкажіть рівень володіння комп'ютером: користувач, впевнений користувач, просунутий користувач. Також вкажіть комп'ютерні програми, якими ви володієте.

4. Посвідчення водія
Наявність водійських прав та стаж водіння слід вказувати, якщо це безпосередньо відноситься до посади або припускає цю необхідність.

5. Досягнення
Якщо ви виступали на семінарах, конференціях, форумах, і вони мають відношення до вашої роботи, то не соромтеся про це розповісти. Професійні нагороди та дипломи теж будуть доречні.

6. Графік роботи
Якщо вам підходить тільки нестандартний графік роботи, а не з 9 до 18, то потрібно це вказати. В цей пункт також входить готовність до відряджень і ненормованого робочого дня.

7. Додаткова освіта
Друга вища, спеціалізовані курси, курси підвищення кваліфікації - все це можна перерахувати в додаткової інформації. Однак, не варто вказувати курси, на які ви тільки що записалися, або додаткову освіту, яке ніяк не допоможе вам на пропонованій посаді.
Про що краще не писати

Часто в цьому розділі здобувачі вказують цілеспрямованість, відповідальність, працьовитість і т.п. Такі якості вже давно не розглядаються рекрутерами всерйоз, тому що вони зустрічаються в кожному другому резюме.

Не варто в додатковій інформації копіювати ваші обов'язки, які і так є в основній частині резюме.

Не перераховуйте своїх хобі, які не мають ніякого відношення до вашої професійної діяльності.


Додаткові дані не повинні перевантажувати резюме. Перерахуйте те, що може впливати на рішення роботодавця, а особисті відомості залиште для співбесіди.

Як визначити надійність компанії

Стабільність компанії - важливий фактор при працевлаштуванні, а визначити надійність потенційного роботодавця - досить складне завдання. Де ж взяти необхідну інформацію і до яких джерел краще звернутися?

Мало кому захочеться пройти нелегкий шлях працевлаштування, а потім опрацювати кілька місяців і починати цей шлях спочатку, тому що в компанії почалися скорочення або її діяльність повністю припиняється. Дізнатися «самопочуття» компанії важливо не тільки претендентам, але і вже працевлаштованим, щоб вчасно зорієнтуватися і знайти для себе найкращий шлях. Сайт підготував фактори, які допоможуть визначити ступінь надійності вашої майбутньої або теперішньої компанії.
Термін існування

Згідно жорстокої статистикою, дві третини всіх молодих компаній закриваються в перший рік роботи, і лише 10% доживають до свого п'ятиріччя. Варто враховувати, що деякі компанії відкриваються виключно для того, щоб закритися. Тому термін існування компанії - один з найважливіших факторів.
Присутність в Інтернеті

Зараз кожна поважаюча себе компанія має віртуальний офіс в Інтернеті. Безумовно, це позитивно позначається на її іміджі. На сайті компанії ви можете докладніше дізнатися про її діяльність, дізнатися новини, почитати відгуки клієнтів і знайти іншу корисну інформацію. Якщо у компанії є сайт і він регулярно оновлюється, то це означає, що у компанії є кошти на його підтримку, що, в свою чергу, може говорити про її стабільності.

Також багато хто почав просувати свої товари та послуги за допомогою соціальних мереж, тому не зайвим буде пошукати представництво компанії і там.
Рейтинги

Існують різні рейтинги, конкурси, премії та опитування, які складаються часто навіть без відома компаній, наприклад, шляхом голосування споживачів. На жаль, не про багатьох можна знайти таку інформацію, але по ній можна отримати уявлення про якість компанії.
Кількість представництв

Скільки у компанії офісів? Скільки філій або магазинів? Яка кількість контактних телефонів, номери мобільні або стаціонарні? Це може сказати багато про що.
Реклама

Рекламує компанія свої товари або послуги? Якщо компанія активно проводить рекламні акції, їх можна побачити по телебаченню, на білбордах або в Інтернеті, то це, безсумнівно, плюс.
Ринок праці

Слід оцінити активність компанії на ринку праці: як часто компанія розміщує оголошення про вакансії, на які посади. Завдяки цьому можна визначити плинність персоналу - чим вона нижча, тим краще. Звичайно, при цьому варто брати до уваги розмір компанії та сферу її діяльності. Наприклад, для великої мережі роздрібних магазинів постійний набір продавців або консультантів - звичайна практика.
Відгуки

Пошукайте відгуки про компанію в Інтернеті. Завдяки цьому можна вберегти себе від недобросовісних роботодавців і шахраїв . Також за допомогою пошукових систем ви можете знайти людей, які працювали в цій компанії - вони це вкажуть у своїх резюме в досвіді роботи. І якщо у вас залишилися якісь сумніви, можна зв'язатися з цими колишніми співробітниками і розпитати їх докладніше.


Звичайно, не варто судити лише за однією ознакою, але кожен з них допоможе скласти загальне враження, особливо, якщо перед вами стоїть вибір між декількома компаніями і ви боїтеся помилитися.

Про що краще промовчати на співбесіді

Успішне проходження співбесіди залежить не тільки від ваших навичок і досвіду. Важливо правильно розповісти про себе, а також дипломатично обійти деякі аспекти професійної та особистому житті.

Сайт виділив 5 основних тем, обговорювати які з потенційним роботодавцем потрібно дуже акуратно, а краще і зовсім спробувати уникнути.
Гроші

Якщо ви першим ділом заговорите про зарплату, то будете виглядати егоїстичним і меркантильним людиною. Роботодавець розуміє, що розмір зарплати дуже важливий, і це питання ви обов'язково обговоріть, але пізніше. Зазвичай за оголошенням про вакансії ви знаєте приблизну суму, яку пропонує компанія, а роботодавець знає вашу ціну з резюме. Залиште це питання на потім і не починайте розмову про гроші в першу чергу.
Великі плани

Плинність кадрів несприятливо впливає на бізнес. Тому роботодавець намагається вибирати фахівців, які залишаться в компанії на тривалий термін, максимально вникнуть в роботу і будуть з повною віддачею виконувати свої обов'язки. Тому якщо у вас є бажання в майбутньому почати власний бізнес, переїхати в інше місто або країну, то краще про це не говорити, навіть, якщо це просто мрії без плану конкретних дій. Роботодавцю важлива стабільність, і подібні заяви змусять його сильно сумніватися на рахунок вашої кандидатури.
Серйозні помилки

«Які у вас були найбільші помилки в роботі?» - Це одне з питань, на які здобувачі дуже часто відповідають невірно . Про свої серйозні помилки краще промовчати. Досить вже й того, що ви їх вчинили і винесли з цього корисний досвід. Роботодавцю не обов'язково знати про те, як ви зірвали один проект, не підготували звітність в строк і т.п. Якщо вам зададуть це питання, то краще навести приклади невеликих проступків, що не спричинили за собою наслідків, і розповісти про висновки, які ви в підсумку зробили, щоб подібного не повторювалося. Самостійно ж ініціювати розмову на цю тему не слід.
Погані відносини

Не варто поширюватися про погані відносини з керівництвом або колегами на минулих місцях роботи. Вміння працювати в команді важливо майже в кожній справі. Тому навіть, якщо у вас був дійсно не дуже хороших колектив і недружня атмосфера - промовчу про це. Адже, як потенційний роботодавець може бути впевнений, що проблема була не в вас? Аналогічно, якщо у вас був конфлікт з начальством, то краще назвати іншу причину зміни роботи.
Захоплення

Є ряд захоплень, про які краще не говорити. Наприклад: перегляд серіалів, комп'ютерні ігри, політична чи релігійна діяльність і т.п. По-перше, подібні захоплення можуть навіть викликати розбіжності з інтерв'юером. По-друге, краще називати захоплення, які якось пов'язані з вашою професійною діяльністю і можуть виділити ваші позитивні якості. Наприклад, похвально, якщо веб-дизайнер захоплюється мистецтвом або веде особистий блог на тему дизайну. Найчастіше роботодавці позитивно ставляться до захоплення спортом. Краще обміркувати заздалегідь про що сказати, а про що краще промовчати - непотрібна і даремна інформація не зіграє вам на руку.

Thursday, January 8, 2015

Помилки на роботі: 5 порад як виправити ситуацію

Ви зірвали термін великого проекту, відправили важливий лист не тому адресату, переплутали цифри в підсумковому звіті? Кожен може допустити помилку, але не кожен може правильно вийти з ситуації.

Перше, що хочеться зробити, коли ви усвідомлюєте серйозність вашої помилки - закрити очі і уявити, що це не так, або втекти куди подалі. Друге - вирішити, що робити, щоб мінімізувати можливі наслідки. Сайт підготував 5 порад, як найкраще це зробити.
Визнайте свою помилку

І зробіть це якомога швидше. Якщо ваше упущення було достатньо значним, не варто сподіватися, що воно пройде непоміченим. Чим раніше ви повідомите про свою помилку, тим більше буде шансів її виправити. Уміння визнавати помилки і намагатися їх виправити цінується високо, до того ж це зменшує ймовірність їх повторення.
Чи не виправдовуйтесь

Може бути величезна кількість причин і виправдань для події. Вони можуть навіть бути вельми важливими і правдоподібними. Але роботодавця вони мало цікавлять, набагато важливіше, що ви зробите, щоб не допустити цього у майбутньому. Всі спроби зняти з себе провину тільки знизять ваш авторитет в очах керівництва.
Робіть все, що в ваших силах

Безвихідних ситуацій не буває. Намагайтеся до останнього виправити помилку, адже це ваша відповідальність. Переробіть документ самостійно, доставте паперу адресатам, домовтеся з клієнтами про нову зустрічі тощо, робіть все, що можете. Не опускайте руки і не сподівайтеся на когось ще.
Будьте готові до наслідків

Як би ви не старалися загладити провину, якими б щирими були, саме ви зробили помилку і тільки вам за неї відповідати. Ви завжди повинні бути готові до наслідків і приймати їх слід з усією відповідальністю. Навіть, якщо ваша провину настільки велика, що спричинить звільнення, то з цим варто змиритися і нікого не звинувачувати. Будь-яка помилка - це досвід, а досвід не буває безкоштовним. Чим мужественнее ви сприйміть покарання, тим більше поваги зможете отримати, а в подальшому і повністю реабілітуватися, і навіть заробити більше довіри.
Ставтеся простіше

Держави зникали і з'являлися через людські помилок, повністю уникнути їх неможливо. Роботодавці це теж розуміють, всі ми люди. Якщо ви допустили помилку, то проаналізуйте її, визначте як подібного можна уникати. Надмірні емоції тут не допоможуть, і надто звинувачувати себе теж не варто. Не зупиняйтеся і не турбуйтеся, інакше у вас мало що вийде.

Якості, які не сподобаються інтерв'юеру

Ви кваліфікований фахівець з хорошим досвідом роботи, але на ринку праці завжди тісно. Існує безліч причин, за якими пошук роботи затягується, а деякі якості кандидатів можуть змусити роботодавця зовсім відвернутися від вас.

Сайт склав список якостей претендентів, котрі не припадуть до смаку роботодавцю.
Недолік енергії

Якщо у вас мало ентузіазму, то це безумовно буде помітно під час інтерв'ю. Мотивація і енергійність перетворюють співробітника в хорошого співробітника, а хорошого співробітника - в дуже хорошого. Тому дуже важливо показати свою зацікавленість роботодавцю, а пасивність поставить вас в кінець черги.
Невміння використовувати вільний час

Роботодавцю може не сподобається, що крім роботи ви більше нічим не займаєтеся. Захоплення та хобі можуть багато чого сказати про людину. Але для найкращого ефекту ваші захоплення повинні межувати з професійною діяльністю. Але з будь-якого правила є винятки. Звичайно, не варто згадувати, що ви любите проводити час за переглядом улюблених серіалів, а ось до активного відпочинку та спорту більшість роботодавців ставляться позитивно.
Звичка відкладати справи

Прокрастинація - схильність постійно «відкладати на потім» неприємні справи точно вже нікому не припаде до душі. Усім потрібні відповідальні, пунктуальні та виконавчі співробітники. Наведіть приклади з професійної або особистого життя, коли вам потрібно багато зусиль на виконання складних завдань, але ви завжди впевнено йшли до поставленої мети.
Непідготовленість

Ви прийшли на співбесіду нічого не знаючи про компанію, чим вона займається і хто її клієнти? Здається, ви не дуже обов'язкова людина. Роботодавці воліють співробітників, які підходять до роботи з усією серйозністю, а пошук роботи і інтерв'ю - така ж робота.
Мінливість

За невеликий період часу ви змінили дюжину робіт і посад? Це може наштовхнути на думку, що з вами важко спрацюватися, і так само важко на вас покластися. Якщо вам дійсно довелося змінити досить багато місць роботи, то постарайтеся максимально аргументовано пояснити причини. Якщо роботодавцю доведеться робити висновок самостійно, він просто вирішить, що ви непосидючі і непостійні.

Що потрібно знати про телефонній співбесіді

При телефонній співбесіді складно повністю оцінити кандидата, проте це хороша можливість скласти про нього перше враження і прийняти рішення про подальше спілкуванні. Як же подолати бар'єр у вигляді телефонного інтерв'ю?

До телефонної розмови з представником компанії слід ставитися так само серйозно, як і до звичайного співбесіди. Такий перший контакт з претендентами допомагає перевірити достовірність інформації з резюме, упевнитися в істинності найбільш важливих моментів і оцінити зацікавленість роботою.

Середня тривалість телефонної співбесіди зазвичай становить 10-20 хвилин, якщо це повноцінне дистанційне співбесіда - 30-40 хвилин.
Поведінка

При співбесіді по телефону відсутній будь-який зоровий контакт. З одного боку, це означає, що не потрібно піклуватися про зовнішній вигляд і мовою жестів. З іншого - це може бути і мінусом, так як у вас не буде можливості тим же самим справити враження на співрозмовника, до того ж багатьом надає впевненість їх зовнішній вигляд. У такому вигляді інтерв'ю за все відповідає ваше вміння вести переговори, а ваш зовнішній вигляд - це тембр голосу. Сайт рекомендує звернути увагу на наступні важливі деталі:

    постарайтеся не говорити занадто швидко - інтерв'юер може не вловити якусь важливу інформацію, до того ж це може видати ваше хвилювання;
    не перебивайте свого співрозмовника;
    Не бійтеся перепитати, якщо ви щось не зрозуміли або не розчули. Набагато гірше потім виправдовуватися на співбесіді за частину інформації, яку ви прослухали;
    психологи радять спілкуватися з роботодавцем стоячи - це допомагає говорити впевненіше, голосніше і залишатися більш зібраним.

Як і під час звичайного співбесіди, рекомендується задавати інтерв'юеру питання , а не виключно відповідати на його.
Обстановка

На формування думки про претендента можуть вплинути і зовнішні фактори: працюючий телевізор, музика, голоси друзів або родичів. Постарайтеся усамітнитися, знайдіть тихе і спокійне місце, де вам ніхто і ніщо не заважатиме. Якщо ви домовилися про телефонну розмову на певний час, то простежте, щоб у вас було достатньо вільного часу, і не довелося переривати розмову словами «вибачте, але мені потрібно бігти».

Якщо дзвінок роботодавця був раптовим, і через обставини вам незручно в даний момент з ним поговорити, то краще перенести спілкування, ніж відволікатися і бути обмеженим в своїх словах. Скажіть, що дуже вдячні за дзвінок і увагу до вашої кандидатури, дуже зацікавлені в вакансії, але, на жаль, не можете зараз поговорити, і домовтеся на інший час.

Після розмови уточніть подальші дії, які додаткові матеріали і документи потрібні при особистій зустрічі, і не забудьте подякувати інтерв'юера за бесіду.
Женские бюстгальтеры размер стиль чашки Женские ботинки женская обувь высота каблука Женская обувь на каблуках Женские блейзеры и костюмы мода стиль ландшафтний дизайн дерева рослини сад харчування, дієти салат сік сніданок маркетинг ідея товар споживач сільське господарство вирощування тварини корми Краса і здоров'я волосся обличчя шкіра маркетинг клієнт компанії послуги реклама дієти рецепт салат харчування Краса і здоров'я волосся обличчя харчування створення сайту просування управління хостинг створення сайтів інтернет компанії створення сайтів інтернет сайт пам'ятки замок музей палац дачне господарство гриби насіння плоди Будівництво будинків котеджів проекти Охорона безпека ворота двері велотехника велосипед колеса покришки рами Ремонт та облаштування дизайн приміщення Інтернет-маркетинг бізнес сайт любовь к Парижу, отдых в Париже садова техніка газонокосарки мотоблок обладнання персонал резюме робота резюме робота роботодавець Любовь и семья працевлаштування досвід співбесіди Блог о женщинах и мужчинах Меблі та інтер'єр бізнес гроші фінанси автомобіль авто запчастини машини www.tusoffka.net tylkohd.pl ugreshlib.ru ukrmedtrans.com.ua www.ukr-inform.com unimbo.ru ulaauto.ru upr.okhanet.ru usaconsumercomplaints.com upn.in.ua